Trávníky

Trávníky jsou jedním z nejdůležitějších prvků zahradních úprav.

Dobře zavedený a správně udržovaný trávník tvoří víceletý porost, který hustě pokrývá půdu a vytváří spojující zelený článek mezi různými prvky zahradnických úprav.

Trávník umožňuje, aby vynikla správná modelace půdního povrchu a dodává zahradnickým úpravám základní barvu, protože se zelená brzy na jaře a dlouho na podzim i v době, kdy jsou listnaté porosty holé a jehličnany mají jen smutnou tmavou zeleň.

Zeleň trávníků působí uklidňujícím dojmem, svou úpravou a vzhledem zvyšují estetickou hodnotu zahradní úpravy.

Naše společnost MK3, a.s. provádí založení trávníků výsevem, nebo drnováním (položením trávního koberce).

Automatické závlahové systémy

Vybudování jedinečné a krásné zahrady kolem Vašeho domu vyžaduje mnoho úsilí, času a finančních prostředků. Jedním z nezbytných předpokladů pro dosažení tohoto cíle je i správná a přiměřená zálivka, v správný čas a na správné místo.

To samozřejmě vyžaduje mnoho času a monotónní práce, řešením je montáž automatického závlahového systému, jehož hlavním přínosem, patrným na první pohled, je zdravý, svěže zelený trávník a krásně kvetoucí květiny.

Je zde mnoho dalších výhod, které nejsou tak zřejmé:

- již žádné zalévání s konví a hadicí - zavlažovací systém Vám poskytne mnohem více volného času, který můžete strávit příjemnější činností.

- nižší účty za spotřebovanou vodu - zavlažovací systém pracuje v noci, kdy je účinnost závlahy nejvyšší díky nižšímu výpadu a menšímu vlivu větru.

- zdravější vývoj rostlin a trávníku - zavlažování v nočních a ranních hodinách je díky příznivějším teplotám mnohem šetrnější pro trávník a květiny a nedochází tak k tepelným šokům.

- klidná a bezstarostná dovolená - zavlažovací systém se o Vaši zahradu postará i po dobu Vaší nepřítomnosti. Díky automatickým čidlům systém reaguje na deštivé dny a nezavlažuje tedy zbytečně.

Profesionální osvětlovací systém in-lite

Co dokáže světlo

Bez světla nejsme schopni vidět svět, v němž žijeme.

Světlo je každodenní nutností, jak v budovách, tak i mimo ně.

Světlo je pro nás životně důležité a dodává nám pocit bezpečí.

Prostředí a atmosféra, které světlo utváří, je pro mnoho lidí velmi důležitým kriteriem, které zvažují při volbě příjemného místa.

Čtyři hlavní důvody proč zvolit značku in-lite.

1. Provozní napětí 12V je zcela bezpečné i při porušení kabelu ke svítidlům !

2. Montáž systému je mimořádně jednoduchá, transformátor stačí pouze připojit do zásuvky !

3. Montáž systému je velmi rychlá díky propracované koncepci s unikátními připojovacími konektory Easy Lock a odbočkami CC-2.

4. Díky pokročilé moderní koncepci výroby produktů in-lite a vysoké kvalitě výrobků je na všechny produkty poskytnuta výrobcem nadstandardní 5-ti letá záruka.

Zemní práce

do šíře 33 cm a max hloubky výkopu 210 cm

rameno s bočním posuvem

- hloubení drážek pro pokládání kabelů, vodovodního nebo plynového potrubí a kanalizace,

včetně souběžných výkopů

- hloubení základů menších objektů, jezírek, bazénů, trativodů atd.

- výkopové práce v bezprostřední blízkosti zdí a jiných překážek v prostorově omezených lokalitách

Úpravy povrchů nakladačem

- nakládání do výše 250cm

- terénní úpravy, rozvoz a odvoz materiálu

- terénní úpravy, rozvoz a odvoz materiálu v prostorově omezených lokalitách v min. šíři 110cm

Vrtání děr

Vrtání děr průměr 20cm vhodné pro sloupky plotů a sázecím vrtákem 80 cm (vhodné pro výsadbu stromů).

Architektura a zahradní stavby

Zeleň je nedělitelná součást životního prostředí, všechny její formy a druhy se vyznačují vlivem na člověka. Tento příznivý vliv se projevuje na prostředí ve kterém žijeme, ovlivňováním mikroklimatu, zlepšováním ovzduší, zpříjemňováním a zkrášlováním obytných domů a tím současně působí na lidskou psychiku.

Společnost MK3, a.s. zajišťuje kompletní návrhy a projekty ozelenění zahrad dle požadavků investora.

- V základním provedení zaměření a návrh osazení.

- V nadstandardním provedení kompletní projekt zpracovaný v 3D architektonickém programu, včetně fotorealistických náhledů zasazení výsledného stavu do stávající krajiny s možností simulace růstu zeleně.

Tato stránka není věnována rostlinám v zahradě - květinám, keřům a stromům, ale neživým zahradním prvkům. Ve starověkých zahradách převládaly v zahradní scenerii právě neživé prvky, jako jsou vodní nádrže, dláždění, ozdobné dlaždice. Bylo v nich jen málo zeleně a někdy to byly zahrady bez rostlin. V některých novověkých zahradách však najdeme i druhý extrém, kdy je zahradní prostor přeplněn rostlinami. Dnešní průměrná zahrada je mezi oběma extrémy.

Naše společnost MK3, a.s. dodává na zahradní pozemky různorodý soubor zahradních prvků jako jsou jezírka, terasy, cesty, ploty, pergoly, altány, loubí, přístřešky, skalky, kamenná pole, ozdobné valouny a pod.

Zajistíme výrobu, dodávku a pokládku zámkové dlažby v základních i atypických tvarech, barevně sladěných s exteriérem Vaší nemovitosti, ve velmi příznivých cenách.